Menü Kapat

Palworld – Baba kız pal peşinde

Pokemon oyunlarını seviyorsanız, Palworld adlı yeni bir oyunun çıktığını duymuş olmalısınız. Palworld, Steam’de rekor kıran bir çıkış yaptı ve şu anda en çok satılan ve oynanan oyun oldu. Bizde ilk günde çift hesap ile Xbox ve PC den giriş yaptık. Kızım ile hala çok yeniyiz, yavaş yavaş öğreniyoruz.

Oyunun çıkış zamanının sömestır tatiline gelmesi çok isabetli oldu. Soğuk kış günlerinde sıcak çikolata eşliğinde palworld oynamak çok eğlenceli.

Palworld, Pokemon’a benzeyen yaratıklarla dolu geniş bir açık dünya sunan bir oyun. Bu yaratıklara Pal adı veriliyor ve her birinin farklı yetenekleri, görünümleri ve kişilikleri var. Oyuncular, bu Pal’leri yakalayabilir, eğitebilir, evcilleştirebilir ve savaştırabilir. Ancak Palworld, sadece bir Pokemon klonu değil. Oyun, aynı zamanda hayatta kalma, inşa etme, keşfetme ve çok oyunculu unsurları da içeriyor. Oyuncular, kendi evlerini, fabrikalarını, çiftliklerini, kalelerini ve hatta şehirlerini bile inşa edebiliyor. Ayrıca arkadaşlarıyla veya diğer oyuncularla birlikte oynayabilir, ticaret yapabilir, savaşabilir ve işbirliği yapabilir. Oyunun fizik motoru da oldukça gerçekçi ve yaptığınız her şeyin sonuçları oluyor.

Palworld, Pokemon hayranlarının uzun zamandır beklediği bir oyun olabilir. Oyun, Pokemon oyunlarının aksine, Pal’lerle gerçek bir dostluk kurmanızı ve istediğiniz gibi kullanmanızı sağlıyor. Pal’lerin duyguları bile var ve onlara iyi davranmazsanız sizlere küsebiliyor veya saldırabiliyor. Oyun, aynı zamanda çok çeşitli ve eğlenceli bir oynanış sunuyor. Oyunun iki modu bulunuyor: PvP ve PvE. Arkadaşlarınızla birlikte dünyayı keşfederken çeşitli düşmanlarla, canavarlarla, haydutlarla ve boss’larla karşılaşabiliyorsunuz. Savaş sistemi de oldukça çeşitli. Hem silah kullanabilirsiniz hem de Pal’lerinizi kullanabilirsiniz.

Palworld, 19 Ocak 2024 tarihinde Steam’de erken erişime açıldı ve kısa sürede 2 milyon kopya sattı. Oyun, şu anda Steam’in en çok oynanan oyunları listesinde 2. sırada yer alıyor. Oyunun geliştiricisi Pocketpair, oyunu erken erişimde en az bir yıl tutmayı ve oyuncuların geri bildirimleri doğrultusunda oyunu geliştirmeyi planlıyor. Oyunun fiyatı ise 14,99 USD.

Palworld, Pokemon oyunlarını sevenlerin mutlaka denemesi gereken bir oyun. Oyun, hem nostaljik hem de yenilikçi bir deneyim sunuyor.

Bu arada ilk günlerde Xbox’ta 85 TL olan oyun bugün(26.01.2024) 900 TL oldu. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir