google.com bağlantınız gizli değil hatası çözümü…

İlk önce tarih ve satinizi kontrol edin. Eğer tarih ve saatiniz olması gereken zamanda ise aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz…

Google’a bile girerken Bağlantınız Gizli değil hatası alıyorsanız (Sertifka alan adı : google.com.tr görünüyor) bilgisayarınız muhtemelen ara sunucu kullanıyordur. Bunun için;
Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ara Sunucu (Sol Menü en altta) gidin. Betik adresi bölümünde  http://127.0.0.1 ile başlayan bir adres mevcut ise durumu kapalı konumuna getirmeniz gerekiyor. Ama maalesef burada küçük bir sorun çıkıyor kapatsanız bile Ara sunucuya tekrar giriş yaptığınızda tekrar aktif olduğunu göreceksiniz. Peki nasıl kapatacağız?

  • Windows Tuşu’ + ‘R’ tuş kombinasyonuna basılı tutun ve açılan pencerede arama kısmına ‘regedit’ yazın ve ‘Kayıt Defteri’ni açın.
  • ‘HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings’ kayıt defteri yolunu izleyin ve açın.
  • Sağ tarafta bulunan dizin listesinde ‘ProxySettingsPerUser’ atamasını göreceksiniz. Sağ tıklayın ve açılan menü listesinde ‘Değiştir’ seçeneğini seçin ve değerini ‘1’ olarak değiştirin; ‘Tamam’ butonu ile kayıt edin.Ardından ”Ara Sunucuyu” tekrar kapattığınızda kapanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.