CSGO Rank Sistemi, Rank Nasıl Yükseltilir?

En çok merak edilen konulardan biri olan ve detaylı bilgilerin çok az olduğu için bu yazımızda sizler için; CSGO Rank sistemi hakkında detaylı bilgileri hazırladık ve CSGO Rank yükseltmenin nasıl işlediğini anlatacağız. Bildiğiniz gibi CSGO Rank Sistemi son güncelleme ile görsel değişikliklere uğradı ve CSGO rank sisteminde azda olsa iyileştirilmeler yapıldı. Tüm detaylı bilgileri yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

CSGO’da toplam 18 rank bulunuyor. Bu rütbelerin sıralaması şöyledir;
– Gümüş (1,2,3,4,5, Seçkin gümüş.)
– Nova (Altın nova 1,2,3, Usta seçkin nova)
– Usta muhafız (Usta muhafız 1,2 )
– Seçkin Muhafız
– Güzide Usta Muhafız
– Efsanevi Kartal
– Usta Efsanevi Kartal
– Birinci Sınıf Yüce Usta
– Dünyaca Seçkin (Global elite)
Görsele ve oyuna göre sıralama şeklidir. Güncel CSGO Ranklarıdır. (Rütbeleri)

Diğer online oyunlar gibi Lig puanı durumu CSGO‘da yoktur. Bu tamamen gizlidir fakat rütbe atlamak için yapılması gereken teknikler bellidir ve hepsi olumlu sonuç vermektedir.

CSGO Rütbeler Nasıl Belirleniyor ?

CSGO iyi bir rütbeye sahip olmak için en az 6 rekabetçi maçımızı kazanmalı ve EDO’muz en az 4 olmalıdır. CSGO‘ya ilk başladığımız zaman 2. seviyeden sonra rekabetçi maçı oynayabiliyoruz. Bir rütbeye sahip olmamız için 10 rekabetçi maçı kazanmamız gerekiyor. Ve 24 saat içerisinde maksimum 2 rekabetçi maçı kazanabiliyoruz, daha sonrasında sıra yükseltme veya düşürme işlemleri uygulanıyor.

CSGO’da rank sahibi olmak için ilk olarak 10 rekabetçi maçı kazanmamız gerekiyor, her gün oynarsanız ve galibiyet elde ederseniz minimum 5 gün süre içerisinde CSGO’da rütbeye sahip olabilirsiniz.

CSGO’da Ranklar Nasıl Belirleniyor?

İlk 10 rekabetçi maçımızın her 2 galibiyetinde bekleme süresi vermesinin nedeni: Oyun performansınıza göre yerleştirmeler yapılmasıdır. CSGO’da iyi bir rütbeye sahip olmak için mutlaka her oyun en az 4 EDO skoruna sahip olmamız gerekiyor. Rütbe için en etkili durumlar şöyledir;

– Oyun boyunca elde ettiğiniz SKOR (Leş+Asist miktarı. Leş= 2 Puan Asist=1 Puan, Bomb kurma = 2 puan, çözme = 2 puan şeklindedir.)

– Oyun sonuna kadar elde edilen EDO (MVP) skoru. EDO skoru, kazanan takımdan sadece 1 kişi elde eder; raundun en iyi oyuncusuna bu skor verilir. EDO Skorunun kriterleri nedir?
1- Diğer takım oyuncularından daha fazla leş skoru almak.
2- Bomba kurma veya çözme.
3- AS (ACE) ile raundu takıma kazandırmak.
EDO Skoru, CSGO’da Yüksek rütbe kazanmak için en önemli kriterlerden birisidir.

– Ayrıca; Oyun boyunca kaç kez öldüğünüz de önemlidir. Ölüm ve öldürme oranı KDA olarak isimlendiriliyor, KDA oranınız ne kadar iyiyse CSGO Rütbeniz o kadar iyi olacaktır. KDA Ayrıca bir oyuncunun en önemli özelliklerindendir.

İlk 10 rekabetçi maçında mutlaka bu kriterlere dikkat edin ve asla oyunu trollemeyin, çok iyi oynamaya çalışın ve oyuna tamamen odaklanın. CSGO Rank sistemi bu şekildedir. Oyun performansınız ne kadar iyiyse kazanacağınız CSGO Rütbe o kadar yüksek olacaktır.

CSGO Rank Nasıl Yükseltilir?

CSGO Rütbeniz çok düşükse anlatacağımız yöntemler ile maksimum 5 rekabetçi galibiyeti sonrasında CSGO Rank atlamış olacaksınız. Tarafımızca denenmiş ve olumlu sonuç alınmıştır, sizlerin de faydalanması için bu değerli CSGO Bilgilerini sizler ile paylaşıyoruz. 🙂

1- Oyun boyunca topladığınız skor en az 80 olması gerekiyor. (LEŞ + Asist)

2- EDO Skorunuz en az 6 olması gerekiyor. (Takımınıza ne kadar çok oyun kazandırırsanız, CSGO Rütbe atlama şansınız o kadar yüksek olacaktır, oyuna tüm ilginizi vermeniz gerekiyor)

3- Takım arkadaşınıza -1 olsa bile zarar vermeyin. Takımınıza oyun kaybettirecek hareketlerden kaçınınız. Takım arkadaşlarınıza ne kadar zarar verirseniz CSGO’da rütbe atlama şansınız o kadar düşük olacaktır. Hem rütbe yükseltmek için hemde takım uyumunu bozmamak için takım arkadaşlarınıza zarar vermeyiniz.

4- Çok fazla ölmemeye çalışın. Öldüğünüz her rauntta KDA oranınız düşecektir ve bu iyi bir şey değildir. KDA Oranınız ne kadar iyiyse rütbe atlamanız o kadar kolaylaşmış olacaktır. CSGO Kolay rütbe atlamak istiyorsanız mutlaka KDA oranınızı yüksek tutmaya çalışın. Özellikle bo.mba patlarken mutlaka ölmemeye çalışın. 

5- Raunt başında ilk leş skorunu almaya çalışın. Raunt başı leş skoru almak, sıralamanızda etkili olacaktır. Kimsenin bilmediği fakat tahmin ve takip edebildiği bir algoritma sistemi mevcut. 

CSGO Rütbe yükseltmek için yapılması gerekenleri sizler için yukarıda listeledik, tüm maddeler tarafımızca denenmiş olup olumlu sonuç alınmıştır.

Bu yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yazımızda, CSGO Rank Sistemi‘ni sizlere açıklamış olduk ve CSGO Rank Nasıl Yükseltilir? başlığı altında çok değerli bilgiler ve yöntemler verdik, umarım yazımızı beğenirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.